| Brand Name: | Sunshineopto |
| Model Number: | SUN-LD2x6CR145X70-TPIII-M |
| MOQ: | 1 |
| Price: | negotiate |
| Packaging Details: | Cartons |
| Payment Terms: | T/T,PAYPAL,Western Union,Money Gram |
| Product Name | 12W 20W 30W 40W 50W 12 LED 5050 SMD Module with Heatsink |
|---|---|
| Model Number | SUN-LD2x6CR145X70-TPIII-M |
| Main Components | PCB Board with LED + Lens + Heatsink |
| Power Range | 12-20W for 12 LED (1-5W per LED) |
| Lens Size | 173x71.4mm |
| PCB Size | 146x45x1.5mm |
| Beam Angle | 145x70 Degree |
| Lens Material | PC (Polycarbonate) |
| Solder Mask | White |
| Thermal Conductivity | 1W/m·K or 2.0W/m·K |
| Transmittance | 91% |
| LED Type | 5050 SMD LED(24V or 6V) |
![]()
Urban secondary roads and industrial park roads
Warehouses, logistics centers and loading areas
Outdoor parking lots and public squares
Tunnels, under-bridge and passageway lighting
Retrofit of traditional HPS/MH street and industrial luminaires to LED
| Shipping Method | Delivery Time |
|---|---|
| DHL/UPS/TNT/FEDEX | 4-5 working days |
| EMS | 10-15 working days |
| HK Post Air Mail Register | 15-18 working days |
| Trade Terms | FOB | EXW | CIF | CFR |
| Sample Availability | YES |
| Delivery Time | 3-4 working days |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews