| Brand Name: | Sunshineopto |
| MOQ: | 100 |
| Price: | Negotiate |
| Packaging Details: | carton |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram |
| Emitting Color | Natural White, Cool White, Warm White |
| Color Temperature (CCT) | 2700K (Soft Warm White), 4100K (Neutral White), 6000K (Daylight Alert), 3500K (Warm White), 5000K (Daylight) |
| Luminous Efficacy | 420 lm/w |
| Warranty | 3 years |
| Color Rendering Index (Ra) | 80 |
| Input Voltage | 3V |
| Working Hours | 50,000+ |
| Power | 9W |
| Angle | 125° |
Commercial lighting modules for spots, downlights and track lights
Flashlight, headlamp and high‑output portable luminaires
Industrial indicator, status and signal lights
Custom PCB lamp boards for residential and light‑industrial fixtures
Display, backlight, decorative and landscape point‑source modules
| Shipping Method | Delivery Time |
| DHL/UPS/TNT/FEDEX | 4-5 working days |
| EMS | 10-15 working days |
| HK Post Air Mail Register | 15-18 working days |
| Trade Terms | FOB | EXW | CNF |
| Sample Availability | YES |
| Standard Delivery Time | 3-4 working days |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews