| Brand Name: | Sunshineopto |
| Model Number: | SP3WB460 |
| MOQ: | 1000pcs |
| Price: | Need to negotiate |
| Packaging Details: | 50PCS/REEL,1000PCS/BOX |
| Payment Terms: | T/T,PAYPAL,Western Union,Money Gram |
| Model No | SP3WB460 |
|---|---|
| Finishing | Reflow soldering |
| Chips | Taiwan chip 45mil |
| MOQ | 1000pcs |
| Size | 14.8x7.9mm |
| Viewing Angle | 120 degree |
| Package | 50pcs/reel, 1000pcs/box |
| Voltage | 3.2-4.0V |
| Current | 800mA |
| Wavelength | 460-470nm |
| Luminous Flux | 40-50lm for 3W |
| Quality Guarantee | 2 years warranty |
| Main Market | All over the world |
| Shipping Method | Delivery Time |
|---|---|
| DHL/UPS/TNT/FEDEX | 4-5 working days |
| EMS | 10-15 working days |
| HK Post Air Mail Register | 15-18 working days |
| Trade Terms | FOB | EXW | CIF | CFR |
| Sample Availability | YES |
| Standard Delivery Time | 3-4 working days |
1. Please confirm receipt of products when received. If goods are damaged, contact us immediately and send photos for verification and resolution.
2. We guarantee timely dispatch but cannot control express delivery times. Our sales team will provide tracking numbers on the next business day. You can track your shipment using the provided number or contact your local express company branch.