| Brand Name: | Sunshineopto |
| Model Number: | SUN-2835-16S10P |
| MOQ: | 1 |
| Price: | negotiate |
| Packaging Details: | Cartons |
| Payment Terms: | T/T,PAYPAL,Western Union,Money Gram |
| Product Name | Customized SMD LED PCB Board 2835 |
| Main Components | Array lens, LED PCB Board |
| PCB Size | 504x65x1.5mm |
| PCB Circuit | 16 series 10 parallel |
| Lens Material | PC (Polycarbonate) |
| Compatible Lens Size | 50x50mm |
| Transmittance | 91% |
| LED Type | 2835 SMD LED, 3V |
| Beam Angles | 20°/45°/150°/20*60°/30*90°/151x81° |
| Quality Guarantee | If you receive defective items, please email us a picture of the defective part. We will send you replacement without extra charger, or offer refund |
| Primary Markets | Europe, South America, North America, Asia |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews