| Brand Name: | MEAN WELL |
| Model Number: | HDR-30-12 |
| MOQ: | 10 |
| Price: | Negotiate |
| Packaging Details: | cartons |
| Payment Terms: | T/T,PAYPAL,Western Union,Money Gram |
| Product Name | 12V 24W Aluminum Case LED Power Supply Constant Voltage LED Driver for Outdoor Lighting |
| Model No. | HDR-30-12 |
| Power | 24W |
| Input Voltage | 85-264VAC |
| Output Voltage | 12V |
| Rated Current | 2A |
| Frequency Range | 47-63Hz |
| Efficiency | 88% |
| Warranty | 3 years |
| Dimension | 90x54.5x35mm |
| Packing | 0.13kg/pc, 96pcs/14.2Kg/1.04CUFT |
| MODEL | HDR-30-5 | HDR-30-12 | HDR-30-15 | HDR-30-24 | HDR-30-48 | |
| OUTPUT | DC VOLTAGE | 5V | 12V | 15V | 24V | 48V |
| RATED CURRENT | 4A | 2A | 1.6A | 1A | 0.63A | |
| RATED POWER | 20W | 24W | 24W | 24W | 30W | |
| RIPPLE & NOISE (max.) Note.3 | 80mVp-p | 120mVp-p | 120mVp-p | 150mVp-p | 200mVp-p | |
| VOLTAGE TOLERANCE Note.4 | ±2% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | |
| LINE REGULATION | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | |
| LOAD REGULATION | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | |
| SETUP, RISE TIME Note.6 | 500ms/230VAC, 1200ms/115VAC | |||||
| HOLD UP TIME (Typ.) | 10ms/230VAC, 10ms/115VAC | |||||
| INPUT | VOLTAGE RANGE | 85~264VAC | ||||
| FREQUENCY RANGE | 47~63Hz | |||||
| EFFICIENCY (Typ.) | 84% | 86% | 87% | 88% | 89% | |
| AC CURRENT (Typ.) | 0.5A/115VAC, 0.25A/230VAC | |||||
| INRUSH CURRENT (Typ.) | COLD START 25A/115VAC 45A/230VAC | |||||
| Shipping Method | Delivery Time |
| DHL/UPS/TNT/FEDEX | 4-5 working days |
| EMS | 10-15 working days |
| HK Post Air Mail Register | 15-18 working days |
| Trade Terms | FOB | EXW | CNF |
| Sample Availability | YES |
| Standard Delivery Time | 3-4 working days |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews